دیگر مقالات
پمپ سیرکولاتور چیست؟

پمپ سیرکولاتور چیست؟

پمپ سیرکوالتور از انواع پمپ است که در سایزها و اندازه های مختلف وجود دارند. این پمپ ها آب را سیرکوله می کنند (در یک مدار به صورت دایره‌وار می‌چرخانند) و در دو مدل ارائه می شوند. اگر می‌خواهید در مورد این مدل از پمپ اطلاعات کاملی به دست بیاورید، این مقاله از مجموعه مقالات وبسایت و اپلیکیشن پارس قطعه را از دست ندهید. با پارس قطعه همراه باشید ...
۸ نکته مهم قبل از خرید پکیج شوفاژ دیواری

۸ نکته مهم قبل از خرید پکیج شوفاژ دیواری

شوفاژ یکی از وسایل گرمایشی است که استفاده از آن در دهه‌های اخیر بسیار رواج پیدا کرده و تقریبا در هر آپارتمانی استفاده می‌شود. شوفاژهای قدیمی‌تر با حرکت آب داغی که از موتورخانه در لوله‌ها جریان پیدا می‌کرد گرم می‌شد. سوخت منبع انرژی موتورخانه یا شوفاژخانه گازوئیل بود و هر ماه یک بار باید مخزن گازوئیل پر می‌شد تا جریان آب داغ قطع نشود. اما با گذشت زمان و تمایل به جایگزینی گاز به جای گازوئیل، دیگر شوفاژخانه‌ها از دور خارج شدند و جای خود را به پکیج‌ گازی دادند. حالا دیگر در هر خانه‌ای یک پکیج شوفاژ
پکیج دیواری لورچ بخریم یا بوتان

پکیج دیواری لورچ بخریم یا بوتان

امروزه و با توجه به شیوه زندگی مدرن و شهر نشینی، استفاده از پکیج دیواری به عنوان وسیله گرمایشی و تامین آب گرم با راندمان بالا، بسیار مورد توجه قرار گرفته و به یکی از ملزومات اجتناب ناپذیر در وسایل و تأسیسات ساختمان بدل گردیده است. با توجه به این موضوع و حضور رقبای بسیاری در بازار پکیج شوفاژ دیواری ساحت داخل بر آن شدیم گه مقاله ای برای بررسی دو برند ایرانی پکیج شوفاژ دیواری با نام های لورچ و بوتان را در خدمت شما مخاطبان قرار بدهیم. در ادامه با پارس قطعه همراه باشید
آموزش شیوه تعمیر انواع مختلف مبدل اصلی پکیج شوفاژ دیواری

آموزش شیوه تعمیر انواع مختلف مبدل اصلی پکیج شوفاژ دیواری

در این مطلب از پارس قطعه به بررسی برخی از مشکلات رایج استفاده از پکیج شوفاژ دیواری، آشنایی با مبدل اصلی و انواع آن و در نهایت مشکلات شایع خرابی مبدل حرارتی اصلی و نحوه رفع اشکال آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.
آموزش جامع نحوه هواگیری پکیج دیواری، رادیاتور و شوفاژ

آموزش جامع نحوه هواگیری پکیج دیواری، رادیاتور و شوفاژ

هواگیری پکیج از جمله اقدامات کاربردی و مفید برای افزایش راندمان و جلوگیری از بروز مشکلات و ایرادات فنی در پکیج به شمار می رود. هواگیری در پکیج های دیواری ضمن خارج ساختن هوای اضافی موجود در رادیاتور و پکیج، صرفه جویی در مصرف انرژی، افزایش طول عمر و کارکرد بهینه این مدل سیستم گرمایشی را به دنبال دارد. با توجه به اهمیت هواگیری همچنین تخصصی بودن مراحل آن، در این مقاله قصد داریم به آموزش صفر تا صد نحوه هواگیری در پکیج های دیواری بپردازیم.
بررسی مهم ترین دلایل نشتی آب از پکیج دیواری

بررسی مهم ترین دلایل نشتی آب از پکیج دیواری

نشتی آب از پکیج از ایرادات و مشکلات رایج پکیج دیواری محسوب می شود. این مشکل به دلیل عوامل و دلایل مختلفی بروز پیدا می کند. در صورت آب دادن پکیج دیواری، برطرف کردن مشکل در کوتاه ترین بازه زمانی، از درجه اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در غیر این صورت، خسارات و هزینه های گزافی به مصرف کننده تحمیل می شود. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله به بررسی علت نشتی آب از پکیج دیواری پرداخته ایم.
بای پس پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

بای پس پکیچ چیست و چه کاربردی دارد؟

بای پس پکیج قطعه‌ای کاربردی است که برای جلوگیری از کم آبی دستگاه وسوختن پمپ از آن استفاده می‌شود. در واقع بای پس پکیج برای جبران فشار کم آب و ممانعت از سوختن پمپ در هنگام رسوب گیری لوله‌ها در پکیج تعبیه شده است. در نتیجه سلامت این قطعه در روند و طرز کار پکیج تاثیر بسزایی دارد.
منبع انبساط چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد.

منبع انبساط چیست؟ و چه کاری انجام می‌دهد.

منبع انبساط در پکیج چیست؟ منبع انبساط یکی از قطعات مهم در پکیج دیواری است درباره اینکه پکیج دیواری چیست ؟ و نحوه عملکرد آن چگونه است در مطالب قبلی توضیحاتی داده بودیم اما در ادامه مباحث قصد داریم تا درباره قطعات پکیج دیواری و اجزای آن ها صحبت کنیم پس با پارس قطعه همراه باشید...
هر آنچه در مورد فلومتر پکیج شوفاژ دیواری باید بدانید.

هر آنچه در مورد فلومتر پکیج شوفاژ دیواری باید بدانید.

فلومتر چیست و چه کاربردی در پکیج شوفاژ دیواری دارد؟ محل قرارگیری فلومتر کجاست؟ ساختار و اجزاء فلومتر چه هستند؟ عیب یابی فلومتر پکیج و نکاتی در مورد تعمیر فلومتر پکیج مطالبی هستند که در این مقاله به آنها پرداخته ایم. فلومتر پکیج در واقع به عنوان یک حسگر دبی سنج در پکیج عمل می­کند و دارای یک ساختار مکانیکی متشکل از حسگر، آهنربا و توربین مغناطیسی (پروانه توربینی شکل) است. هر بار که آب از توربین مغناطیسی فلومتر عبور می­کند، توربین به چرخش درآمده و همزمان دو پلاتینی که در نزدیکی فلومتر قرار گرفته
معرفی بهترین برندهای پکیج در ایران

معرفی بهترین برندهای پکیج در ایران

در این مقاله به بهترین پکیج دیواری های موجود در بازار که از لحاظ کیفیت و عملکرد در سطح بالا و قابل رقابتی قرار دارند و همچنین به دلیل بهره مندی از ویژگی های منحصر بفرد درصد قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص داده اند اشاره خواهیم داشت.
بررسی مهم ترین دلایل نشتی آب از پکیج دیواری بررسی مهم ترین دلایل نشتی آب از پکیج دیواری

مهم ترین دلایل نشتی آب از پکیج

به طور کلی، پکیج های شوفاژ دیواری در دو مدل دو مبدله و تک مبدله در سطح بازار موجود می باشند. برهمین اساس، احتمال بروز نشتی آب از پکیج های مختلف اعم از دو و تک مبدله وجود دارد. در ادامه به بررسی علل بروز این مشکل می پردازیم.

۱. ایجاد سوراخ یا ترک در مبدل، علت نشتی آب از پکیج

 ترک خوردن یا سوراخ شدن مبدل حرارتی را می توان از دلایل آب دادن پکیج دیواری قلمداد نمود. ریزش و چکیدن چند قطره آب در قسمت زیر پکیج در مدل های تک مبدله، حکایت از آسیب دیدن و خرابی و ترک خوردگی مبدل دستگاه دارد. افزایش دمای ناگهانی و متعاقب آن، داغ شدن بیش از حد آب، از مهم ترین علائم و نشانه های این مشکل محسوب می شود.

در صورت سوراخ شدن مبدل پکیج های دو مبدله، نشتی و فوران آب به صورت محسوس مشاهده می شود. در چنین شرایطی، تعویض مبدل حرارتی پکیج از بهترین راهکارها برای برطرف نمودن این مشکل می باشد.

 

۲. آب دادن پکیج، به دلیل پارگی و فرسودگی اتصالات داخلی

حرکت و عبور آب در محفظه داخلی پکیج به وسیله لوله ها و اتصالات تعبیه شده در ساختار دستگاه صورت می گیرد. به طور معمول، لوله های طراحی شده برای سیستم های گرمایشی از متریال باکیفیت از جنس برنج می باشند. این لوله ها از مقاومت بالایی در برابر خرابی و نشتی برخوردار هستند.

در برخی مواقع نشتی آب از پکیج دیواری می تواند در اثر معیوب شدن واشر و اورینگ لوله ها و اتصالات بروز پیدا کند. گرما و حرارت زیاد، از مهم ترین عامل های خرابی و فرسودگی اورینگ های دستگاه تلقی می گردد. با تعویض واشرهای فرسوده و آسیب دیده می توان در صدد رفع این مشکل برآمد.

همچنین، ترک خوردگی، آسیب دیدن و رسوب گرفتگی لوله های برنجی را می توان از دیگر دلایل نشتی آب در این دستگاه ها برشمرد.

 

۳. خرابی و معیوب شدن شیر اطمینان از دیگر دلایل آبریزی پکیج

 از دیگر دلایل مهم نشتی آب از پکیج دیواری، به معیوب شدن شیر اطمینان یا شیر تخلیه دستگاه مربوط می شود. شیر اطمینان به عنوان یکی از قطعات مهم و حائز اهمیت، در قسمت زیر اتصالات دستگاه تعبیه شده است. این بخش وظیفه کنترل و مدیریت فشار داخلی پکیج دیواری را برعهده دارد.

سوراخ شدن شیر اطمینان، نشتی و سرازیر شدن آب را به دنبال دارد. وارد شدن ضربه، شوک گرمایی و فرسودگی، برخی از دلایل بروز خرابی و نشتی آب از شیر تخلیه پکیج می باشند.

غالبا ترک خوردن یا سوراخ شدن شیر اطمینان با افت و کاهش فشار پکیج دیواری و گرم نکردن آب پکیج نمایان می شود. به منظور برطرف ساختن این مشکل، تعویض شیر تخلیه پکیج، از بهترین راهکارها تلقی می گردد.

 

۴. معیوب شدن پمپ سیرکولاتور پکیج

گردش و چرخش آب پکیج در مدار گرمایش، از طریق پمپ سیرکولاتور دستگاه عملیاتی می شود. پمپ های سیرکولاتور پکیج شوفاژ دیواری از مقاومت و کیفیت ساخت بسیار بالایی برخوردار می باشد. با این وجود، در طی گذشت زمان ممکن است این پمپ ها دچار فرسودگی یا سوختگی شوند.

از سوی دیگر، طول عمر مفید پمپ های سیرکولاتور پکیج های تک مبدله، در مقایسه با سیستم های دو مبدله، بیشتر می باشد. در صورت خرابی پمپ، در اطراف این قطعه، آثار نشتی آب به چشم می خورد. این امر می تواند منجر به کاهش فشار پکیج گردد. برای رفع و حل این مشکل، می بایست نسبت به تعویض پمپ دستگاه، زیر نظر متخصصان با تجربه اقدام نمود.

ناگفته نماند که در برخی مواقع خرابی پمپ پکیج می تواند در اثر فرسودگی سیم کشی این قطعه ایجاد شده باشد. به همین جهت، با اصلاح سیم کشی می توان درصدد تعمیر آن برآمد. با این وجود، بهترین و کاربرد ترین روش در صورت معیوب شدن پمپ سیرکولاتور، تعویض آن با مدل جدید می باشد.

 

۵. خرابی شیر پرکن از دلایل سرازیر شدن آب از پکیج

 یکی دیگر از عامل های مهم در بروز نشتی آب از پکیج را می توان معیوب شدن قطعه شیر پرکن دستگاه عنوان نمود. شیر پرکن در مواقع کم شدن آب پکیج، نسب به پر کردن آن اقدام می کند. خرابی و معیوب شدن شیر پرکن، موجب افزایش فشار داخلی پکیج می شود.

این امر به علت وارد شدن حجم آب بیشتر به مدار گرمایش دستگاه رخ می دهد. در صورت مشاهده نشتی آب از قسمت پشت شیر پرکن، به احتمال زیاد واشر آب بندی این قطعه دچار خرابی شده است. در صورت سوراخ شدگی یا ترک خوردگی شیر پرکن، بهترین اقدام تعویض این قطعه می باشد.

۶. عدم آب بندی صحیح اتصالات

از دیگر علت های نشتی آب از پکیج دیواری، آب بندی نادرست سختی گیر، چپقی، زانو و شیلنگ پیسواری دستگاه می باشد. چنانچه نشتی آب به قسمت اتصالات پکیج مربوط شود، می‌بایست کلیه آنها مورد بررسی قرار گیرند.

در صورت زیاد بودن میزان نشتی، ضمن بستن و قطع جریان شیر ورودی ساختمان، باید تعمیر یا تعویض قطعه معیوب را در دستور کار قرار داد. به منظور جلوگیری از این مشکل، بررسی منظم شیلنگ ها و اتصالات پکیج دیواری کمک شایانی می نماید.

ناگفته نماند که فرسودگی شیلنگ رابط مدار گرمایش و منبع انبساط و فرسودگی و خراب شدن منبع انبساط دستگاه را می توان در ردیف دیگر علت های مهم نشتی آب از پکیج دیواری به حساب آورد.

در هنگام سر ریز شدن آب از دستگاه پکیج دیواری رعایت یک سری نکات در این زمینه از مؤلفه های حائز اهمیت تلقی می گردد. براین اساس، در ابتدا می بایست تمامی شیرهای ورودی آب ساختمان بسته شوند. از دیگر نکات مهم در این زمینه، قطع جریان برق دستگاه و کشیدن دو شاخه از پریز می باشد. قطع شیر گاز و تماس با متخصصان و کارشناسان فنی باتجربه و معتبر، از دیگر اقدامات به منظور رفع مشکل نشت آب از دستگاه پکیج دیواری قلمداد می گردد.

خلاصه:

در این مطلب به بررسی دلایل نشتی آب از پکیج و نحوه برطرف کردن این مشکل پرداختیم. رفع مشکلات پکیج امری تخصصی بوده و نیازمند سپردن به متخصصین این حوزه است. همچنین استفاده از قطعات اصلی و با کیفیت باعث خواهد شد که نیاز کمتری به تعمیرات در آینده پیدا کنید. 
شما می‌توانید برای خرید انواع قطعات با کیفیت و اصلی از طریق این لینک به فروشگاه اینترنتی قطعات پکیج شوفاژ دیواری پارس قطعه مراجعه کنید.